Archiv | Interiérový design RSS feed pro tuto sekci

Kierland Loft

Kierland Loft

Interiérová designerka Heidi Rawson navrhla tento příjemný a klidně působící, ale zároveň svěží interiér. Heidi zde vsadila na kombinaci tmavého dřeva na větších plochách a menších světlých prvků, které tak příjemně a nenásilně na sebe upozorňují. Pocit klidu a souladu navozují drobné předměty v oranžové barvě.

Fugu vás neotráví

Fugu vás neotráví

Stylové dekorace na zeď od Fugu Design. Samolepky na zeď, které perfektně drží a díky matnému povrvchu vypadají na zdi jako precizní malba.

20 let designu pro život

20 let designu pro život

Firma Nábytek Říha letos na jaře slaví 20 let od svého vzniku. Její filozofií je „Design pro život“.

Dům snů – Moonlight House

Dům snů – Moonlight House

Architektonicky zajímavý a moderní dům Moonlight House od architekta Giovanni D’Ambrosio působí z venčí velice extravagantně, ale uvnitř překvapí harmonickým a klidným interiérem.

Skandinávský design od Softline

Skandinávský design od Softline

Softline – ikona skandinávského designu – je dánský výrobce kvalitního moderního nábytku, který si zakládá na designu, funkci a kvalitě zpracování.

Freedomek – levné a ekologické bydlení

Freedomek – levné a ekologické bydlení

Zajímavé řešení bydlení s ekologickými prvky přináší Freedomek, který měl premiéru na letošním Architecture Week. Představil ho zde autor Zdeněk Lukeš. Freedomek je malý dřevěný domek, který je možné umístit v podstatě kdekoliv. Vyrábí se zatím ve dvou velikostech (7 x 4 a 11 x 4 m, výška 3,2 m).

Minimalistické koupelny od Itala

Minimalistické koupelny od Itala

Italská společnost Planit je již několik let tradičním výrobcem zařízení do koupel. Velice designově zdařilé vany, umyvadla ale třeba i sprchové vaničky vyrábí z materiálu Corian a jsou dostupné v různých barevných provedeních. Designéři se nezastaví před žádným tvarem. Technologii zpracování Corianu dovedli téměř k dokonalosti. Posuďte sami. Není to krása?

Architekt, bytový architekt, interior designer, aranžér

V poslední době se setkávám s tím, že spousta lidí (bohužel i některá interiérová studia) si plete pojmy. Zaměňují pojmy „bytový architekt“, „interior designer“, „aranžér“. Vlastně pojem „aranžér“ se v tomto směru v ČR skoro vůbec nepoužívá. Kdežto ve světě, kde má interior design dlouholetou tradici (UK, USA, ….), je to obor samostatný a je velice blízký […]